suknia slubna z krysztalowymi zdobieniami

Często wybierając suknie ślubną panny młode kierują się jej pięknym wyglądem. Urzekające są długie treny, obcisłe syrenki czy księżniczki z mocno dopasowanym gorsetem. Prędzej czy później pojawia się w głowie pytanie: „Jak ta suknia sprawdzi się podczas wesela i w tańcu?”. Funkcjonalność to najważniejsza cecha sukni ślubnej zaraz po jej czarującym wyglądzie.

Chcąc dowiedzieć się jaka suknia najlepiej sprawdzi się podczas pierwszego tańca oraz weselnej zabawy, zwróciliśmy się z zapytaniem do fachowców ze szkoły tańca i agencji tanecznej Perfect Show.

Idealny pierwszy taniec pod okiem instruktorów

Kamila i Jędrzej Kauc to para w życiu i na parkiecie. Z powodzeniem prowadzą szkołę tańca i agencję taneczną Perfect Show. Zajmują się prowadzeniem lekcji tańca dla par, jak i pojedynczych osób i grup. Żaden styl tańca nie jest im obcy, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ich choreografie pierwszego tańca dla par młodych są wyjątkowe, pełne lekkości i charyzmy. Dodatkowo w ofercie Perfect Show znajdziemy oprawę artystyczną imprez okolicznościowych i eventów. Pokaz taneczny na pewno świetnie się sprawdzi jako atrakcja weselna dla gości.

suknia slubna z siateczkowa gora i krysztalkami

Dance love story

Pani Kamila, nie tak dawno sama dokonywała wyboru wymarzonej sukni ślubnej. Zdradziła nam czym się kierowała podczas jej wyboru oraz co powinna posiadać suknia, która idealnie sprawdzi się w tańcu. Poniżej przedstawiamy mini wywiad z przedstawicielką Perfect Show.

Czym kierowała się Pani przy wyborze tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej?

– Zależało mi na tym, żeby suknia była wygodna i lekka, aby dobrze układała się w tańcu oraz żeby po prostu była ładna 🙂 Oczywiście jeśli chodzi o wygląd sukni, to rzecz gustu, ale mnie ładna suknia ślubna kojarzyła się z błyskiem, beżem, złotem oraz cielistą siateczką. Nie było to łatwe zadanie, aby znaleźć tę jedyną suknię, jednak po czasie mogę stwierdzić, że moja suknia spełniła moje oczekiwania w 100%.

suknia slubna z dlugim trenem i rozporkiem

Jakie uczucia muszą towarzyszyć kobiecie, aby wiedziała, że przymierzana suknia to ta JEDYNA?

– Moim zdaniem każdy jest inny i dla każdego co innego jest istotne. Jednak chyba każdej pannie młodej towarzyszy to szczególne uczucie w sercu, gdy zobaczy się w lustrze w swojej sukni marzeń… Ciężko opisać czym dokładnie jest to uczucie… Natomiast mi osobiście zależało na tym, żeby suknia podobała się i mnie i mojemu przyszłemu mężowi. Ważne było również, aby była elegancka i jednoczenie kobieca, błyszcząca ale też nie przesadnie oraz żeby była wygodna w tańcu. Dlatego też do wyboru swojej sukni podchodziłam bardziej racjonalnie niż emocjonalnie.

Jak Pani suknia sprawdziła się w tańcu? Co powinna posiadać idealna suknia ślubna do tańca?

– Moja suknia idealnie sprawdziła się w tańcu. Wydaje mi się, że jeśli zależy nam na komforcie podczas całej nocy na parkiecie, to suknia powinna posiadać: dół sukni z lekkiego materiału, np. muślinowego, rozcięcie na jednej nodze oraz taką górę sukni, która daje możliwość swobodnego oddychania i ruchu.

zwiewna suknia slubna z rozkloszowanym dolem z muslinu

(Suknia idealna do tańca? – Sprawdź kolekcję sukien ślubnych SUNDARI)

Jaki rodzaj tańca powinna wybrać para młoda na swój pierwszy taniec? Czym powinna się kierować?

– Jeśli para ma swój ulubiony utwór, to od tego powinna zacząć. Należy też podjąć decyzję, czy chcemy, aby nasz taniec był romantyczny – wtedy wybieramy utwory bardziej liryczne, czy też energiczny i w takim wypadku wybieramy utwory nowoczesne, czy latynoamerykańskie. Do każdego utworu można zatańczyć pierwszy taniec. Para niekoniecznie musi się decydować na konkretny styl tańca, wręcz przeciwnie, choreografie można ułożyć składając ją z różnych stylów tanecznych. Najważniejsze, żeby utwór i charakter tańca były wspólną decyzją pary młodej, aby oboje czuli radość z pierwszego tańca jako małżonkowie.

Czy zdarza się, aby po dokonanym wyborze sukni ślubnej dopasowywać do niej taniec?

– Zdarza się, ale bardziej pod względem możliwych podnoszeń/partnerowań, czy też możliwej do wykonania w sukni wielkości kroków. Właściwie każdy styl tańca można zatańczyć w każdym rodzaju sukni, natomiast suknie o kroju rybki bywają problematyczne przy podnoszeniu partnerki przez partnera, ze względu na mały zakres ruchu panny młodej w nogach. Jednak jest kilka łatwych podnoszeni, które można wykonać i w takim rodzaju sukni, więc nie ma się czego obawiać 🙂

Czy wybór tańca może zależeć od sukni?

– Nie zdarzyło nam się jeszcze w naszej szkole, aby narzeczeni dobierali taniec do kroju sukni przyszłej panny młodej, ale jesteśmy otwarci na pomysły i gotowi do pomocy 🙂

suknia slubna idealna do tanca z muslinu

Jak wyglądały Państwa przygotowania do ślubu?

– Nasze przygotowania do ślubu nie były pełne napięcia, nerwów i stresu. Wszystko przygotowywaliśmy razem z narzeczonym, podejmowaliśmy wspólne decyzje i razem radziliśmy sobie z napotykanymi drobnymi problemami. Przygotowania zaczęliśmy około 8 miesięcy przed ślubem, rozpoczynając od przygotowania listy gości, playlisty dla DJ-a, zaproszeń, upominków dla gości czy dekorowania sali.

Jest Pani w stanie wskazać 5 najpiękniejszych momentów ze ślubu i wesela?

– Nie potrafię wybrać tego najpiękniejszego momentu. Cały ten dzień i noc były wyjątkowe i piękne. Wszystkie chwile przyniosły wiele pozytywnych emocji, sytuacji i chwil, które będziemy wspominać jako te najpiękniejsze, począwszy od wspólnych przygotowań pełnych śmiechu, poprzez sam moment zaślubin, aż po pierwszy taniec i szaloną zabawę na parkiecie do białego rana.

kremowa suknia slubna z trenem

Dziękujemy za rozmowę. Na pewno pojawiło się w niej wiele cennych uwag dla przyszłych panien młodych ale też warto było dowiedzieć się jak wyglądały przygotowania do ślubu tanecznej pary 🙂

– Również dziękujemy. A wszystkie przyszłe pary młode, które poszukują szkoły, która przygotuje ich pierwszy taniec serdecznie zapraszamy 🙂

suknia slubna na grubych ramiaczkach z krysztalowymi zdobieniami